Ile kosztuje dobry rower?

W ciepłe dni nie ma nic przyjemniejszego niż oddanie się aktywnemu relaksowi na rowerze. Jego wybór nie jest jednak tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Warto ustalić, jaką kwotę chce się przeznaczyć na zakup upragnionego jednośladu, aby nieco ograniczyć przedział dostępnych modeli. Na jaki rower warto postawić oraz na co zwrócić uwagę przy jego kupnie? Czy zawsze najdroższe modele są najlepszym rozwiązaniem? Odpowiadamy na te pytania.

Od czego zależy cena dobrego roweru?

Decydując się na zakup roweru, można wybierać spośród szeregu różnorodnych modeli. Przystosowane są one do jazdy po konkretnym terenie. Wszystko zależy więc od tego, jakie są Twoje oczekiwania. Wyróżnia się między innymi jednoślady:

  • szosowe,
  • górskie,
  • miejskie,
  • zjazdowe,
  • ostre koło.

Dla przykładu, rowery szosowe sprawdzają się idealnie podczas szybkiej jazdy drogą asfaltową. Jednak bardzo dobre osiągi na asfalcie oznaczają zmniejszenie komfortu użytkowania w przypadku zjechania na boczną drogę. Kluczowe jest zatem ustalenie, jaki rower będzie dla Ciebie najlepszy. Miłośnicy jazdy terenowej, zjazdów czy stylu freestyle wybiorą zupełnie inne modele niż osoby ceniące sobie jazdę rekreacyjną.

Żeby kupić odpowiedni rower spełniający wszelkie wymagania, konieczne jest określenie, jaki styl jazdy jest tym, który się preferuje. Jest to kluczowe, ponieważ może wpływać bezpośrednio na cenę jednośladu. Klasyczne „górale” są zwykle mniejszym wydatkiem niż bardzo modne w ostatnim czasie rowery miejskie czy profesjonalne modele szosowe – podkreśla specjalista ze sklepu RoweryRolki.pl.

Ile powinien kosztować rower?

Producenci oferują klientom zarówno tanie, proste modele przeznaczone do amatorskiej jazdy, jak i te droższe – idealne dla profesjonalistów. Wybór jest tak ogromny, że zależnie od własnych potrzeb można bez problemu dopasować coś odpowiedniego do budżetu, jakim się dysponuje. Standardowy, wygodny rower miejski pozwalający przemieszczać się z punktu A do B to wydatek około 2–3 tysięcy złotych. Modele w tej cenie sprawdzą się idealnie do codziennego użytkowania, lecz skierowane są przede wszystkim do odbiorców mało wymagających. Amatorzy jazdy rowerem, którzy chcieliby czegoś więcej, mogą dołożyć dodatkowe 2 tysiące – wówczas liczba dostępnych wariantów znacznie wzrasta i w tej cenie można znaleźć już naprawdę świetnie wyposażony rower.

Rowery w cenie przekraczającej 6 tysięcy złotych przeznaczone są głównie dla osób, które regularnie trenują  lub biorą udział w zawodach rowerowych. Warto pamiętać, że w przypadku profesjonalnych modeli – im wyższa cena, tym ciekawsze wyposażenie, pozwalające na jeszcze wygodniejszą i efektywniejszą jazdę.

Warto jednak pamiętać, że dobry rower można kupić już za mniej niż 3 tysiące złotych. Takie modele są zazwyczaj przeznaczone do jazdy rekreacyjnej, od której nie wymaga się zbyt wiele. Oznacza to, że aby cieszyć się relaksującą przejażdżką jednośladem, wcale nie trzeba wydawać wszystkich oszczędności.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here