Jak zmienić styl życia?

Wiele z nas szybko zniechęca się niepowodzeniami życiowymi. Dopada nas zniechęcenie, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Duży wpływ na taką sytuację ma nasze myślenie – chcemy za dużo osiągnąć błyskawicznie. Wytyczony cel należy się realizować małymi krokami. Aby zrealizować to, co chcemy konieczne jest rozplanowanie zmiany sposobu życia w dłuższym okresie czasu.

Pierwszy krok

Podstawowym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiedni sen. Sen to dobrodziejstwo. Nie można lekceważyć nocnego odpoczynku. Nasze konstruktywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od odpowiedniej liczby godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dobry początek dnia. Pomoże nam to usunąć szkodliwe toksyny z organizmu.

3 krok – zażywajmy ruchu.

Każda postać ruchu jest wskazana, czy to będzie bieganie, czy pływanie, czy jazda rowerem.

Czwarty krok

Należy wykształcić w sobie nawyk spożywania owoców zamiast cukierków i batoników. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego ciała niż biały cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to oczywiście wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

Szósty krok

Jak najwięcej zieleniny na talerzu. Im więcej witamin i mikroelementów tym korzystniej dla nas. Wzmacnia się nasza odporność. Różne choroby dopadają nas o wiele rzadziej.

7 krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do świata. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przetrwać nawet najcięższe chwile. Ma to wielkie znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słońca na zewnątrz.

9 krok

Zawsze trzeba mieć czas dla rodziny i przyjaciół. Rezygnowanie ze spotkań ze względu nadmiaru pracy to bardzo niedobry sposób postępowania.

Współpraca: blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here