Jaki kupić tornister dla ucznia do szkoły?

Rodzice, którzy kupują tornister dla swojego dziecka do szkoły, powinni wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek ucznia. Najwięcej problemów przy wyborze odpowiedniego plecaka mają rodzice, których dziecko idzie do pierwszej klasy. Wybór odpowiedniego modelu ma kluczowe znaczenie na komfort użytkowania, ale również zdrowie i właściwą postawę. Dlatego bardzo ważne jest aby waga z książkami i przyborami nie miała dużej masy, ponieważ noszenie takiego ciężkiego tornistra może doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa.

Który plecak wybrać dla pierwszoklasisty?

Plecak dla pierwszoklasisty powinien być przede wszystkim lekki, a waga z wyposażeniem odpowiednio dostosowana do masy ciała ucznia rozpoczynającego swoją przygodę ze szkołą. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego obciążenia kręgosłupa, a także stawów malucha.

Niestety, ale jeśli dziecko będzie każdego dnia dźwigać zbyt duże ciężary, to będzie to nie tylko niezdrowe, ale także może doprowadzić do powstawania nieprawidłowej sylwetki. Skutki uboczne będzie można zobaczyć dopiero później, kiedy pierwszoklasista będzie skarżył się na uciążliwe bóle pleców, będzie go boleć szyja lub kark albo pojawią się jeszcze gorsze zwyrodnienia.

Jaki tornister najlepiej wybrać dla ucznia?

Według ogólnych zasad a zaleca się, aby plecak dla małego ucznia nie przekraczał więcej jak 10% lub maksymalnie 15% masy jego ciała. Musi mieć także ergonomiczną i usztywnianą ściankę, aby plecak dobrze przylegał do pleców. Natomiast jego górna krawędź powinna kończyć się na linie ramion, a dolna tuż nad kością miedniczną.

Rodzic pakujący dziecko do szkoły musi również zadbać o to aby wszystkie książki i pozostałe elementy wyposażenia były równomiernie rozłożone. Najcięższe przedmioty należy położyć na samym dnie plecaka.

Trzeba także już od najmłodszych lat uczyć dziecko, aby nosiło tornister cały czas na obu ramionach. W domu od razu po zakupie jedno z rodziców powinno dokładnie wyregulować szelki, aby były tej samej długości, dzięki czemu znacznie łatwiejsze będzie zakładanie i zdejmowanie plecaka. Powinny być również miękko wyścielone i na tyle szerokie, aby nie uwierały malucha. W ten sposób dzieciak zachowa odpowiednią postawę zarówno podczas stania, jak i chodzenia z tornistrem. Szukając odpowiedniego tornistra warto zajrzeć na stronę https://sklepherlitz.pl/artykuly-szkolne/tornistry.html.

O czym należy pamiętać przy wyborze tornistra?

Odpowiednio dopasowany tornister dla małego ucznia jest fundamentem udanej wyprawki do szkoły. Najlepiej zdecydować się na zakup u sprawdzonego producenta, ponieważ w takim sklepie z artykułami szkolnymi znajdziemy odpowiednie plecaki z usztywnianymi korpusem oraz twardym dnem. Ponadto taki egzemplarz będzie miał specjalne wyprofilowanie na plecy, dzięki czemu zapewniony zostanie najwyższy komfort użytkowania.

Natomiast już w pozostałych elementach typu kolor czy wzorki na plecaku, dziecko może już samo zdecydować. W większości firm sprzedających tornistry znajdziemy modele z bajkowymi postaciami, które są idealnym rozwiązaniem dla chłopców albo z serduszkami czy motywami kwiatowymi dla dziewczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here