Jakie drewno najlepiej sprawdza się na schodach?

Schody drewniane są eleganckie, klasyczne i ponadczasowe, dlatego też wiele osób, które wykańcza swoje wnętrza, decyduje się na nie. Nie każdy jednak od razu wie, jakie drewno jest najlepsze do wykonania trwałych schodów oraz gdzie najlepiej takie mocne i efektowne schody kupić. Na te oraz na wiele więcej innych pytań, odpowiedzi znajdują się poniżej.

Schody na każdą kieszeń

Klienci zawsze obawiają się budowy schodów we własnych wnętrzach. Od lat bowiem w społeczeństwie panuje przekonanie, że stworzenie eleganckich, stylowych schodów z dobrego drewna to bardzo kosztowna i czasochłonna inwestycja. Jak się jednak okazuje w praktyce, jeżeli postawi się na dobrego producenta schodów, u którego jeszcze wykupi się usługę montażu, cena za całość nie przytłoczy klienta. Trzeba jednak „poddać” się wiedzy i doświadczeniu fachowców, którzy doradzą jakie drewno sprawdzi się najlepiej w konkretnych domkach jednorodzinnych.

Idealne drewno

Najczęściej producent schodów drewnianych (np. marka Drewdom) poleca swoim klientom, by ci wybierali schody wykonane z solidnego, trwałego drewna, gdyż na pewno posłużą im one nawet i kilkadziesiąt lat w niezawodnym stanie. Ponadto, drewno jest materiałem ponadczasowym, klasycznym, które nigdy nie wyjdzie z mody. Dlatego też, pasuje ono do każdego wnętrza i do każdej aranżacji. I co najważniejsze, nawet jeśli za kilka lat domownicy będą chcieli przeprowadzić gruntowny remont, ich drewniane schody również świetnie się odnajdą w nowej odsłonie.

Zalety schodów z drewna

Producent schodów drewnianych poleca swoim klientom, by ci wybierali twarde, eleganckie i odporne drewno na swoje schody. Najczęściej klienci decydują się więc na dąb, buk, sosnę oraz modrzew. Są także osoby, które chętnie wybierają również egzotyczne gatunki drewna jak np.: mahoń. Każda z powyższych propozycji jest bardzo dobra, gdyż są to gatunki drewna odporne na ścieranie, trwałe, które z łatwością można odpowiednio zakonserwować i efektownie pomalować praktycznie na każdy kolor. Dzięki temu w domu uzyska się szybko stylową, klimatyczną i bardzo przytulną przestrzeń.

Ile kosztują schody drewniane?

Tak naprawdę koszt schodów z drewna jest sprawą indywidualną. Producent robi szczegółową wycenę u każdego klienta, gdyż wpływa na nią wiele czynników takich jak choćby: rozmiar schodów, ich konstrukcja, rodzaj drewna, warunki, które panują w budynku itp. Warto pamiętać, iż schody powinno wykonać się po konsultacji z fachowcami, gdyż pomogą oni dobrać odpowiedni materiał na nie oraz doradzą, jak je precyzyjnie wykonać, by służyły klientom przez wiele lat w nienagannym stanie. Klienci powinni się jednak nastawiać, iż stworzenie eleganckich schodów z dobrego drewna to wydatek od około 6 000 zł do nawet 20 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here