Jakie możliwości dają termoregulatory elektryczne?

Termoregulatory elektryczne dają szerokie możliwości w kwestii związanej z utrzymywaniem stałej temperatury w pomieszczeniu. Tak zaprojektowane kontrolery mogą być użytkowane zarówno w ogrzewaniu podłogowym, jak i bardziej tradycyjnych systemach. Bardzo interesującą opcją jest stosowanie termoregulatorów w wersji WiFi, które dają możliwość zmiany temperatury z aplikacji zainstalowanej na smartfonie, nawet będąc poza domem.

Termoregulatory elektryczne w wersji WiFi

Innowacyjne działanie termoregulatorów połączonych ze smartfonem użytkownika budynku polega na przekazywaniu danych z termometru znajdującego się w pomieszczeniu. Zdalne sterowanie temperaturą w dowolnym pokoju jest więc możliwe poprzez obsługę prostej i intuicyjnej aplikacji. Zalety tego rozwiązania to m.in.:

  • sterowanie dotykowe,
  • długa gwarancja,
  • zmiana temperatury z każdego miejsca i o każdej porze.

Dzięki temu będąc w pracy czy na wyjeździe, mieszkańcy domu mogą ustawić pożądaną temperaturę tuż przed powrotem i cieszyć się ciepłem nawet po dłuższej nieobecności. Kontrola ogrzewania podczas pobytu w innym miejscu sprzyja więc oszczędnościom oraz komfortowi mieszkańców.

Dlaczego termoregulatory są bardzo popularne i polecane?

Ważną informacją o termoregulatorach elektrycznych jest fakt, że mogą one posiadać czujnik podłogowy lub powietrzny. Dzięki takiemu rozwiązaniu podłoga jest chroniona przed przegrzaniem, a powietrze w pokoju reguluje się automatycznie.

Termoregulatory mogą być montowane natynkowo lub podtynkowo i nie zaburzać estetyki pomieszczenia. Dużą zaletą tego sprzętu jest także cicha praca oraz poręczny kształt i niewielkie rozmiary.

– Termoregulatory elektroniczne z zegarem to prosty sposób na zaprogramowanie odpowiedniej temperatury w dowolnie wybranym czasie. Dzięki tym urządzeniom ogrzewanie może być zintensyfikowane w godzinach porannych i popołudniowych, a podczas wyjścia do pracy temperatura w pomieszczeniach się zmniejsza. Małe, elektroniczne kontrolery zapewniają więc bardzo precyzyjną regulację ciepłoty każdego pomieszczenia – informuje pracownik firmy Eco Solutions ze Szczecina.

Możliwości termoregulatorów w pigułce

Termoregulatory mają najczęściej kształt małego pudełka z przyciskami i dają możliwość dowolnego sterowania ciepłotą w mieszkaniu lub firmie. Tego typu sprzęt może być używany niezależnie od rodzaju systemu grzewczego, a wspomniana obsługa online umożliwia ustawienie temperatury, będąc w każdym miejscu na ziemi. Termoregulatory mogą również być obsługiwane poprzez zainstalowany w nich dotykowy panel lub klasyczne przyciski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here