Jakie są etapy budowania własnej strony internetowej oraz koszt?

Nie od dziś wiadomo, że współczesny biznes nie obędzie się bez własnej strony www, która będzie reklamować i przedstawiać oferowane przez przedsiębiorców usługi. W obecnych czasach konkurencja jest jednak spora, więc warto poświęcić odpowiednią ilość pieniędzy, aby stworzyć wyróżniający się i przyjemny dla oka projekt. Jak wygląda proces budowania własnej witryny internetowej? Jaki budżet należy przygotować? I jak o wszystko zadbać, aby efekt końcowy spełniał nasze oczekiwania?

Etapy budowania strony www

Krok pierwszy – dokładnie określ swoje potrzeby oraz wymagania

Stronę internetową projektuje się w oparciu o konkretny cel lub cele. Może być to np. sprzedaż produktów, reklamacja usług lub przedstawienie oferty dla klientów. W ten sposób zostaną spełnione zarówno twoje oczekiwania, jak i potencjalnych odbiorców. W końcu to dla ich pozytywnego odbioru odbywa się cały proces przygotowania witryny. Warto rozpisać wszystkie cele na kartce, a potem skupić się na tych najważniejszych w oparciu o pozostałe. Zapewni ci to początkowy plan działania. 

Krok drugi – Brief

Brief to nic innego jak dokument umożliwiający sprawną komunikację pomiędzy zleceniodawcą, a firmą wykonującą projekt. Służy do określenia wymagań dotyczących projektowanej strony. Chodzi o wszelakie narzędzia, menu oraz zakładki, jakie ma w przyszłości posiadać twoja witryna. Oprócz tego nakreślisz, co ci się podoba, a od czego wykonawca twoim zdaniem powinien trzymać się z daleka. 

Krok trzeci – podpisanie umowy oraz wpłacenie zaliczki 

Jeśli jesteśmy na etapie, w którym oczekiwania są jasno określone, przychodzi czas na podpisanie umowy. Jest to forma potwierdzenia niemal każdej legalnej współpracy. Odpowiednio przygotowana umowa powinna zawierać takie kwestie jak: długość czasu na realizację zleconego projektu, zakres obowiązków wykonawcy oraz koszt wykonanej usługi. Wraz z umową często jesteśmy proszeni o wpłatę zaliczki. Najczęściej jest to symboliczna kwota, o którą pomniejsza się później koszt wykonania zlecenia.

Krok czwarty – projektowanie, kodowanie strony i wprowadzanie poprawek

Wykonawca podsyła nam różne wersje naszej przyszłej strony internetowej na podstawie zebranych wcześniej informacji. Zleceniodawca ocenia dane projekty, mówi co mu się podoba, a co nie i na tej podstawie przygotowywana jest kolejna wersja, aż do momentu w którym zostanie ona w pełnie zaakceptowana.

Krok piąty – instalacja strony 

W tym etapie nasza strona internetowa zostaje umieszczona na docelowym serwerze, a następnie zgłaszana do przeglądarek internetowych. Dobrze jest także dodać linki sponsorowane Google Ads, aby projekt w skuteczny sposób trafił do dużej ilości odbiorców. 

Jaki jest koszt profesjonalnej strony www?

Nie ma górnej wartości, która określałaby koszt za zbudowanie od podstaw strony www. Najczęściej są to wartości od 2500 zł w górę, jednak na ostateczną cenę często składają się takie kwestie, jak: złożoność strony oraz ilość funkcji oraz wykonawca, do którego się zwrócimy z realizacją projektu. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here