Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna branży beauty zrobiła się chwile temu niezwykle modnym nurtem. Coraz większe grono osób decyduje się na wykonanie pewnych zabiegów poprawiających ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zainteresowanie sprawiło, że tworzy się więcej klinik medycyny estetycznej, a co za tym idzie ceny są zauważalnie bardziej niskie. Dzięki temu rozwojowi aktualnie nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie pozwolić na wizualne udoskonalenia. Różnolitość tychże zabiegów również jest szeroka. Wyróżniają się spośród nich te, które bezkonkurencyjnie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To wybór z najmniej niebezpiecznych zabiegów. Opiera się na podaniu substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych bezpośrednio w obręb skóry. W efekcie mezoterapii do każdej z warstw skóry mogą dostać się środki czynne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, czy pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -bazuje na dostarczaniu do wewnątrz skory substancji czynnych za sprawą fal radiowych; przeprowadza się ponadto mezoterapię bezigłową gdzie receptorem (zazwyczaj witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg inwazyjny, wykonywany za sprawą igły; opiera się na dostawie związków2 czynnych przy użyciu igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Pospolicie zwana także mikro peelingiem. To sposób automatycznego ścierania naskórka przy pomocy precyzyjnie prowadzonego fali mikrokryształów. Mikrodermabrazja to proces, który złuszcza, wzbogaca w tlen i wspiera skórę, a dodatkowo pobudza produkcję kolagenu. Tym samym dozwala na usunięcie niedoskonałości jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Zabieg ten segreguje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -doradzana dla osób mających skórę cienką i wymagającą, a ponadto dla alergików (podczas zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; doradzana osobom z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej łagodna metoda; tlen ponadto zwęża naczynia krwionośne, edukuje opuchliznę i zatrzymuje rozrost bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji można stosować przy czynnym trądziku, a ponadto w skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Czynność polega na wypełnianiu i modelowaniu czerwieni wargowej pod wpływem iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego wyniku. Jest to prosty zabieg, trwający zwykle od 45 minut do 60 minut. Wyniki są widoczne przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to określenie handlowe toksyny botulinowej. Efekty działania botoksu przeanalizowały wpierw neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki biorą się z nadmiernej aktywności mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten obkurcza się, gdy otrzyma pewny sygnał z włókna nerwowego. Jeśli dostarczony będzie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, a w wyniku czego nie wystąpią zmarszczki. Efekt jest widoczny przez około 6 miesięcy.

Przy użyciu botoksu można pomniejszyć:

zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
kurze łapki
zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
zmarszczki dookoła ust, można także podnieść kąciki
zmarszczki znajdujące się na szyi
W wyniku użycia botoksu jest szansa odbudować włosy.

Liposukcja

To zabieg odsysania zbytecznego tłuszczu. Tłuszcz można usunąć z różnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wybiera się ją by zminimalizować liczbę komórek tłuszczowych, Mimo to nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej otyłości niezbędna okazuje się zarówno lipektomia (wycięcie naddatku rozciągniętej skóry).

Sprawdź ofertę Centrum Medycyny Estetycznej https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here