Najskuteczniejsze metody antykoncepcji

Najlepsza kontrola urodzeń to ta, która najskuteczniej zapobiega ciąży i pasuje do Twojego stylu życia. Ogólnie rzecz biorąc, prezerwatywa dla mężczyzn plus inna forma kontroli urodzeń jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania ciąży. To, co jest „najlepsze” wśród metod kontroli urodzeń, różni się w zależności od osoby. To, co jest odpowiednie dla Ciebie, może nie być odpowiednie dla wszystkich. A Twoje potrzeby mogą się zmieniać z czasem.

Doustna pigułka antykoncepcyjna

Jest to mała tabletka przyjmowana raz dziennie. Doustna tabletka antykoncepcyjna jest najczęściej stosowaną metodą antykoncepcji przez kobiety. Istnieje kilka różnych rodzajów pigułek do wyboru, więc trzeba znaleźć tę, która jest dla Ciebie odpowiednia. Pigułka łączona zawiera estrogen i progestynę, a pigułka mini zawiera tylko jeden hormon – progestynę. Pigułka może mieć wiele korzyści, jednak pamiętanie, aby wziąć go na czas jest koniecznością.

Wkładki wewnątrzmaciczne

To małe urządzenie w kształcie litery T wykonane jest z materiału zawierającego hormon progesteronu lub z tworzywa sztucznego i miedzi i jest zakładane wewnątrz macicy kobiety przez przeszkolonego pracownika służby zdrowia. Jest to długo działająca i odwracalna metoda antykoncepcji, która może pozostać na miejscu przez trzy do 10 lat, w zależności od rodzaju. Niektóre wkładki zawierają hormony, które są stopniowo uwalniane, aby zapobiec ciąży.

Prezerwatywy

Na ostatnim miejscu jest stara, dobra prezerwatywa – wypróbowana i prawdziwa metoda kontroli urodzeń. Nawet jeśli prezerwatywa dla mężczyzn jest używana prawidłowo, jej skuteczność w zapobieganiu ciąży wynosi tylko 85%. Chociaż prezerwatywy nie mogą zagwarantować ci życia seksualnego bez ciąży, są jedyną metodą kontroli urodzeń na tej liście, która zapobiega chorobom przenoszonym drogą płciową. Prezerwatywy męskie są nakładane na penisa i działają jak fizyczna bariera, zapobiegając przenikaniu płynów płciowych między osobami podczas stosunku. Prezerwatywa damska jest umieszczana w pochwie tuż przed seksem. W oparciu o typowe użycie, prezerwatywa dla kobiet nie jest tak skuteczna jak męska prezerwatywa lateksowa i przyzwyczajenie się do niej może wymagać trochę praktyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here