Poncho czyli oversize w ponadczasowym stylu

Modowe trendy zmieniają się właściwie z tygodnia na tydzień. I choć może się wydawać, że tylko ciągłe podążanie za nimi uczyni z nas ludzi dobrze ubranych, nie jest to na szczęście prawdą. Jeśli mamy pewne poczucie stylu, umiemy łączyć ze sobą barwy i materiały, a do tego potrafimy doceniać ponadczasowe projekty, wtedy zawsze wyglądać będziemy doskonale.

Prawdziwie uniwersalne elementy garderoby nigdy się nie znudzą. Dlaczego? Tego typu stroje nie tylko świetnie się prezentują, oprócz tego są jeszcze niesamowicie wygodne. Doskonałym przykładem może być tutaj tytułowe poncho – intrygujące, gustowne, a przy tym funkcjonalne i komfortowe.

Poncho – krótka charakterystyka

Poncho to rodzaj narzuty czy też peleryny, którą to zwykle – gdyż nie jest to sztywną regułą – zakłada się przez głowę. Jedne modele przypominają sporej wielkości swetry, inne – dłuższe cardigany, płaszcze czy nawet koce. Początkowo, ów zapewniający ciepło i swobodę ruchów strój nosili Indianie z Ameryki Południowej: zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Dziś poncho widujemy już właściwie tylko u pań, które zakochały się w tym kroju już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. I jakkolwiek wtedy popularne były głównie barwne i charakterystyczne wzory, obecnie na ulicach widuje się cały przekrój zestawień oraz monochromatycznych opcji.

Strój dla każdego

Cechą przypisywaną poncho jest jego nieco obszerniejsza forma. Nie ma tu jednak mowy o ani odrobinie przesady – to taki oversize, w którym dosłownie każdemu będzie do twarzy. Poncho, potrafiąc ukryć różne niedoskonałości figury, świetnie współgra z dowolnym typem sylwetki. Często poleca się je osobom puszystym, u których dyskretnie maskuje boczki, uda oraz brzuch. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się, optycznie wyszczuplające, gładkie i ciemne odmiany, choć nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, by trochę poeksperymentować.

Modnie przez cały rok

Jak powiedziała nam osoba reprezentująca polską markę odzieży M&SzPoncho nosić można właściwie przez cały rok. Te zwiewne przydadzą się zwłaszcza wiosną i latem, zaś modele wełniane poradzą sobie nawet zimą, kiedy to pełnić będą rolę ciepłego płaszcza. Zastępujące lekki sweter poncho z cieńszych materiałów docenimy na pewno na co dzień – jako strój towarzyszący nam w pracy, jak i podczas wypadów na miasto.

Poncho na wiele sposobów

Poszczególne elementy tego wszechstronnego ubioru dobierać możemy pod siebie. Na rynku występują modele między innymi ze stójką, kapturem oraz pełnoprawnymi rękawami. Uniwersalność poncho przejawia się także w tym, że wypada zestawiać go z właściwie dowolnymi dodatkami. Dobrze komponuje się ono z paskami, kapeluszami, a także wyrazistą biżuterią. To, w jaki sposób będziemy je nosić, zależy już tylko od naszych preferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here