Jak powinna wyglądać szybka sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości?

Każdy kto sprzedaje mieszkanie chce, by transakcja została zakończona jak najszybciej. Szybka sprzedaż nieruchomości – wbrew pozorom – jest możliwa. Warto jednak wiedzieć, że chęć szybkiej sprzedaży mieszkania nie powinna powodować chaotycznego działania i błędnych decyzji. Przykładem takich kroków jest choćby zamieszczanie ogłoszeń w stylu mieszkanie Gdańsk sprzedam pilnie. Odpowiedzią na taką ofertę będą telefony od pośredników i wszystkich, którzy chcą kupić mieszkanie za bezcen. Jak powinna wyglądać szybka sprzedaż mieszkania, by na transakcji nie stracić?

Warto podjąć współpracę z biurem nieruchomości

Bez względu czy jest to Gdańsk, Leszno, czy Gdynia, chcąc szybko sprzedać mieszkanie, warto podpisać umowę pośrednictwa sprzedaży z dobrym biurem nieruchomości. Agentowi nieruchomości zaś powiedzieć, ze konieczna jest szybka sprzedaż mieszkania. W wielu biurach nieruchomości klienci mówią jasno, ze chcą sprzedać nieruchomość jak najdrożej i nie spieszy im się ze sprzedażą. W przypadku takich klientów, agent nieruchomości nie musi więc podejmować jakichś gwałtownych działań by jak najszybciej znaleźć kupującego. Jeśli agent nieruchomości będzie wiedzieć, że konieczna jest szybka sprzedaż mieszkania to na pewno zacznie działać inaczej. Roześle ofertę w odpowiednie miejsca i powiadomi inne biura nieruchomości o tym, że ma taką ofertę. Co najważniejsze jednak, podpowie jak przygotować mieszkanie do sprzedaży, sfotografuje je i przygotuje konkretny tekst oferty, który zachęci potencjalnych klientów. Tym, którzy będą chcieli obejrzeć mieszkanie pokaże je, wskazując jak najwięcej jego plusów. Bez względu na to, czy jest to Trójmiasto czy inny rejon Polski, agent nieruchomości nie tylko obejrzy mieszkanie ale i sprawdzi jak blisko niego są sklepy, drogi dojazdowe, szkoły, gabinety lekarskie. To wszystko może dodatkowo zachęcić klientów do kupna.

Mieszkania nie warto sprzedawać zbyt tanio

Potencjalnych klientów najbardziej interesuje cena mieszkania. Im tańsze, tym bardziej będą skłonni je kupić. Mimo tego jednak nie warto zaniżać ceny mieszkania tylko dlatego by szybko je sprzedać. O wiele rozsądniejszym rozwiązaniem jest profesjonalne przygotowanie mieszkania do sprzedaży i współpraca z dobrym biurem nieruchomości. Oczywiście wiązać się będzie ona z kosztami, tej płatności jednak będzie można dokonać dopiero po sprzedaży mieszkania. Podpisując umowę z biurem nieruchomości, warto jednak zwrócić uwagę jaka będzie prowizja od sprzedaży, którą trzeba będzie zapłacić. Oczywiście im niższa, tym lepiej dla sprzedającego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here