Moda męska na wesele. Klasyka to podstawa

Pytanie „w co się ubrać na wesele?” towarzyszy mężczyznom od wielu lat i chociaż rozwiązanie tego stylistycznego problemu wydaje się proste, w rzeczywistości trzeba zwrócić uwagę na wiele istotnych detali. Jak się ubrać zgodnie z zasadami ślubnej mody, aby przykuwać wzrok dobrze skomponowanym strojem?

Mniej znaczy więcej

Ślub i wesele to okazje formalne, dlatego złotym standardem w przypadku męskiej mody pozostaje garnitur. To sprawdzone rozwiązanie, jednakże nie oznacza to, że panowie nie mogę poeksperymentować. Niezależnie od wyboru, warto pamięć, że męska moda nie znosi nadmiaru dodatków. Umiar to najlepszy doradca, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie. Z tego powodu panowie powinni unikać połyskujących ubrań z błyszczącymi nitkami. Chociaż nostalgia w ostatnich okazała się popularnym trendem, klasyczna elegancja to pewien utarty kanon, który źle znosi ekscentryczne garnitury w stylu disco. Casualowe ubrania – jeansy, t-shirty, trampki, adidasy – to fatalny wybór na wesele, ale brak umiaru działa również w drugą stronę. Chociaż smoking to wyjątkowo wyrafinowany strój, jest on przewidziany na oficjalne okazje rozpoczynające się po godzinie 18 – określenie strój wieczorowy zobowiązuje. Co więcej, smoking uchodzi za zbyt formalny ubiór na wesele. W tym wypadku garnitur lub marynarka z odpowiednimi spodniami to lepszy wybór.

Małe detale, wielki efekt

Klasyczny garnitur nie jest strojem, który utożsamiamy z dużą ilością dodatków. W tym wypadku główną rolę odgrywa krój i kolor, a także dopasowanie do sylwetki noszącego mężczyzny. Modne garnitury slim-fit podkreślają linię barków oraz smukłą figurę, która stanowi najlepszy dodatek do ubrania. Jeżeli jednak mowa o zaakcentowaniu stylizacji, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na poszetkę, krawat, zegarek, buty oraz inne akcesoria. Znawcę mody najłatwiej poznać po doborze dodatków, które są dopasowane do stroju. To właśnie za pomocą tych elementów możemy dodać naszemu ubraniu odrobinę żywych kolorów – na przykład z użyciem przykuwającej wzrok poszetki. Jeżeli wybieramy się na wesele z partnerką, w dobrym tonie będzie dopasowanie barwy krawata do kreacji osoby towarzyszącej. Oczywiście wybór krzykliwego koloru nie jest dobrym rozwiązaniem, ale ciemniejszy, bardziej stonowany odcień w połączeniu z bardziej frywolną poszetką to świetne rozwiązanie.

Garnitur – klasyczny wybór

Grafitowy lub granatowy komplet stanowi bezpieczny, modny i zarazem elegancki wybór, który szybko nie wyjdzie z mody. Wystarczy, że zadbamy o dobór jasnej koszuli oraz akcesoriów i gotowe – możemy wyruszać na wesele. Jedyną sugestią w tym wypadku jest unikanie czarnego garnituru, gdyż ten jest zarezerwowany zwykle dla pana młodego. Jeżeli jednak nie boimy się śmiałych rozwiązań, możemy postawić na czarny total-look, czyli stylizację utrzymaną w odcieniach czerni. Chociaż wesele to wesoła okazja i ciemne barwy zwykle do niej nie pasują, taki wybór zdecydowanie pomoże się nam wyróżnić. Musimy jednakże liczyć się z faktem, że takie połączenie nie będzie bardzo komfortowe w przypadku wysokich temperatur.

Nie tylko garnitur

Jeżeli wiemy, że na weselu możemy poluzować nieco zasady dotyczące ubioru, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostawić garnitur w szafie i sięgnąć po nieformalną marynarkę. Wystarczy tylko się upewnić, że będzie ona utrzymana w stonowanych kolorach. Nie popełnimy również faux pas, jeżeli wybierzemy górę z delikatnym wzorem kraty. Spodnie na wesele męskie powinny być dopasowane pod względem stopnia formalności – najlepszym wyborem będą chinosy lub spodnie wyjściowe, zwłaszcza jeżeli zostaną zaprasowane w kant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here